Türk Tabipleri Birliği’nden Sağlık Bakanlığı’na Çağrı!

Türk Tabipleri Birliği resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu. İşte o açıklama...

07:10:15 | 2020-08-05

Türk Tabipleri Birliği’nden Sağlık Bakanlığı’na "Temaslılara Test Yapılsın, Aktif Surveyans ve Filyasyon Sürdürülsün" çağrısında bulundu.

Son günlerde COVID-19 hastalığının giderek yaygınlaşması sonrasında yaptığımız incelemeler, Sağlık Bakanlığı’nın temaslılar için test endikasyonunu yeniden işleme koymasının yaşamsal öneme sahip olduğunu göstermektedir.

Ayrıca Türk Tabipleri Birliği’ne tabip odalarından gelen bildirimler COVID-19 için sürveyans ve filyasyon faaliyetlerinin uzun süredir yapılmadığını ya da çok azaldığını göstermektedir. Her iki faaliyetin de yetersizliği ya da durdurulmuş olması pandemi karşısında büyük emek ve can kayıpları pahasına sağlanmış olan kazanımlarımızın birer birer kaybedilmesine neden olmaktadır.

Türk Tabipleri Birliği olarak Sağlık Bakanlığı’nı COVID-19 için aktif sürveyans sistemini kurmaya ve filyasyon faaliyetlerini aksatmadan sürdürmeye, temaslılar için test kısıtlamasını kaldırmaya davet ediyoruz.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi




ETİKET :  Türk Tabipleri Birliği Türk Tabipleri Birliği açıklama covid 19 corona korona virüs coronavirus korona ölümleri sağlık bakanlığı

Tümü